#AQUACYCLING #AQUASPINNING #AQUABIKE


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /www/aquacycling_new/templates/aquacyclingv2/library/Designer/Content/SingleArticle.php on line 198

Aquacycling inaczej aquabike, aquaspinning lub hydrospinning to nowoczesny trening cardio prowadzony w wodzie, łączący w sobie elementy aquaerobiku i ćwiczeń na rowerze stacjonarnym. To doskonały sposób na spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej (od 800 do 1200 kcal podczas jednych zajęć), dotlenienie organizmu oraz zwiększenie wydajności pracy serca i płuc. Masujący wpływ wody jest wyjątkowo skutecznym sposobem walki z cellulitem. Zajęcia w wodzie polepszają wydolność oddechową, zapobiegają żylakom, w znacznym stopniu polepszają kondycję fizyczną, samopoczucie, mają korzystny wpływ na układ krążenia.


Treningi kierowane są do wszystkich osób niezależnie od wieku, płci czy zaawansowania, w szczególności zaś do osób pragnących podnieść swój poziom sprawności fizycznej na wyższy, osób otyłych, chcących zrzucić zbędne kilogramy, kobiet pragnących wrócić do formy po urodzeniu dziecka, dzieci, młodzieży, dorosłych oraz ludzi starszych, którzy nie mogą wykonywać zbyt dynamicznych ćwiczeń.

Dzięki temu, że zajęcia odbywają się w wodzie, obciążenia stawów i kręgosłupa są znacznie mniejsze, a co za tym idzie grono osób mogących uprawiać aquacycling staje się w zasadzie nieograniczone. Wysiłek w wodzie jest również znacznie przyjemniejszy, zmęczenie jest o wiele mniej odczuwalne, chociaż mięśnie pracują bardzo intensywnie.

Ćwiczeniom aquacycling towarzyszy energetyczna muzyka skomponowana specjalnie na potrzeby zajęć, która dodatkowo motywuje do wzmożonego wysiłku.

Zajęcia prowadzone są na innowacyjnym sprzęcie treningowym WaterBike Regular, wykonanym w najwyższej jakości, z najlepszej stali nierdzewnej. Specyfika tego aquabike`a pozwala połączyć najlepsze cechy aquaerobiku oraz treningu na rowerze stacjonarnym. Rowery w wodzie

Programy treningowe HLC – trening EasyHarmony, GreatHarmony i AdvanceHarmony tworzące roczny cykl treningowy, opracowane zostały przez specjalistów HLC oraz zespół ekspertów z dziedzin aerobiku, fitness, treningu cardio, pływania, dietetyki oraz fizjologii.

 

 [forms ID=8]

Wzmocnisz układ krwionośny i polepszysz przepływ krwi!
Aktywuj przepływ krwi i poczuj się lżejszy! Ruch obrotowy na rowerze w połączeniu z ciśnieniem hydrostatycznym wody i jego pozytywnym wpływem na ciśnienie tętnicze, pomaga polepszyć przepływ krwi, co z kolei pobudza mięśnie do wydajniejszej pracy. Ogólnie rzecz biorąc, Aquacycling to znakomity sposób, aby poprawić krążenie i wzmocnić układ krwionośny. Ćwiczenia na wodnych rowerach są zalecane dla osób cierpiących na niewydolność żylną i objawami zmęczonych, ciężkich i niespokojnych nóg.

 

Zwalczysz cellulit, wygładzisz skórę i zapobiegniesz żylakom!
Jazda na rowerze w basenie wprowadza wodę w ruch wirowy powodując efekt masażu limfatycznego. Układ limfatyczny odpowiada za oczyszczanie organizmu z toksyn i niedopuszczanie do odkładania tkanki tłuszczowej. Niewłaściwy przepływ limfy może być przyczyną powstawania obrzęków i zmian skórnych. Masujący wpływ wody znacznie polepsza przepływ limfy oraz krwi przez żyły oraz naczynia włosowate, dzięki czemu wygładzisz skórę i zapobiegniesz a nawet zwalczysz żylaki. Wodny masaż pomaga przyspieszyć rozpad komórek tłuszczowych oraz zwalczyć skórkę pomarańczową.

 

Zbudujesz wydolność tlenową i poprawisz wytrzymałość mięśniową!
Ćwicząc w wodzie częstotliwość bicia serca jest 10% mniejsza niż na lądzie. Możesz pracować przy wyższej intensywności o mniejszej częstości akcji serca, co pomaga podnieść Twój pułap tlenowy, który jest miarą wydolności. Twoje mięśnie będą mogły pochłaniać więcej tlenu, co za tym idzie koszt energetyczny wysiłku będzie pomniejszony, a zakres strefy komfortu zwiększy się. Dzięki regularnym treningom na Aquabike zwiększą się również możliwości Twojego organizmu do transportu tlenu. Ćwiczenia Aquacycling pomogą usprawnić pracę serca, polepszyć krążenie krwi oraz usprawnić wymianę gazową. Po wysiłku szybciej będziesz wracała do stanu spoczynkowego. Wzmocnisz także mięśnie szkieletowe, położenie Twojego ciała w przestrzeni będzie bardziej świadome.

 

Poczujesz niesamowite uczucie przyjemnego zmęczenia połączonego z wyrzutem endorfin i satysfakcją z wykonanej pracy!
Po sesji rowerowej pod wodą, nie będzie Ci towarzyszyć uczucie bólu mięśni! To nie znaczy, że nie pracowały wystarczająco ciężko, ale że siła wyporu wody zrobiła to za Ciebie, skierowana ku górze odciążyła Twoje stawy, mięśnie i kości, jednoczenie strzegąc Twoje ciała od wszelkich urazów lub mikro-urazów, których możesz doznać ćwicząc na gruncie. Podczas ćwiczeń na Aquabike woda odbiera ciepło z mięśni, chłodzi je i zmniejsza uczucie zmęczenia. Po skończonych ćwiczeniach nie czujesz bólu ale masz świadomość dobrze wykonanej pracy na rzecz swoje zdrowia i kondycji.

 

Spalisz ponad 800 kcal podczas jednej sesji jazdy na WaterBike™
Tak! To możliwie! Podczas jednej 45 minutowej sesji Aquacycling możesz spalić ponad 800 kcal, czyli ponad 1000 kcal na godzinę! To dwa razy więcej niż podczas klasycznego treningu! To dzięki wsparciu wody i korzyściom jakie nam daje trening w basenie oraz połączeniu najlepszych wysoko energetycznych technik, zmian pozycji i szerokiego zakresu ćwiczeń jesteś w stanie osiągnąć taki wynik! W wodzie nasze ciało jest lżejsze, oprócz pracy mięśni szkieletowych aktywizujemy również mięśnie głębokie oraz posturalne, korygując i zapobiegając wadom postawy. Woda dodatkowo chłodzi nas podczas wysiłku odbierając ciepło z mięśni dzięki czemu możemy wydajniej pracować!

 

Trenujesz bezpiecznie bez obciążania stawów!
Zgodnie z tym co mówił Archimedes, odczuwalny ciężar ciała w wodzie jest mniejszy nawet o 90% niż na lądzie. Siła wyporu skierowana ku górze sprawia że ćwicząc w wodzie pozbywamy się obciążeń na stawy związanych z grawitacją, pozwala również zwiększyć zakres bezpiecznego ruchu w stawach. Zapewnia wsparcie dla pracujących mięśni, zwiększając stabilność pozycji. Trening w wodzie pomaga unikać kontuzji, jak również zmniejsza napięcia w mięśniach, stawach i więzadłach. Niezależnie czy jesteś sportowcem chcącym wrócić do formy po urazie, czy osobą której zależy na wysmukleniu sylwetki i zwalczeniu cellulitu, Aquacycling jest odpowiedni dla wszystkich. Jest to również bardzo korzystne forma ruchu dla osób z nadwagą lub mających problemy z mięśniami lub stawami (zapalenie stawów), jak i kobiet w ciąży szukających przyjaznego i bezpiecznego treningu.

 

Zwiększysz zakres ruchu mięśni i poprawisz ich elastyczność i gibkość!
Z powodu zmniejszonej siły grawitacji podczas treningu Aquacycling możesz bezpiecznie i stopniowo zwiększać zakres ruchu w poszczególnych stawach. Podczas stretchingu, który jest nieodłączną częścią każdego treningu poprawisz gibkość, poddając rozciąganiu wszystkie mięśnie biorące udział w wysiłku. Dzięki regularnemu rozciąganiu unikniesz kontuzji i poprawisz stabilność pozycji.

 

Zapobiegniesz chorobom serca i wzmocnisz kości!
Wśród wielu korzyści jakie daje nam trening na wodnych rowerach są też takie które można zaliczyć do aspektów medycznych. Ćwiczenia Aquacycling mają obszerne zastosowanie w terapii i rehabilitacji. Pomagają zgubić zbędne kilogramy, dzięki czemu nasz wzmocniony już układ krwionośny zaczyna wydajniej pracować. Polepsza się prześwit naczyń krwionośnych, krew jest lepiej natleniona i dla tego jesteśmy w stanie opóźnić tempo a nawet wyleczyć niektóre schorzenia układu krwionośnego takie jak nadciśnienie tętnicze czy miażdżyca. Pracując w środowisku wodnym nasze ciało jest częściowo odciążone, jednak stały ok 50 % nacisk w płaszczyźnie czołowej pomaga bezpiecznie zwiększyć gęstość struktury gąbczastej naszych kości, a Ty unikniesz problemów z osteoporozą. Jednym słowem rowerem wodnym po zdrowe serce i kości!

 

Dobrze się bawisz!
Ćwiczeniom na wodnych rowerach towarzyszy Twoja ulubiona muzyka, która nadaje rytm pracy. Szeroki zakres technik i ćwiczeń wyklucza nudę i rutynę podczas treningu, ćwiczysz ze zwiększoną motywacją w grupie, w radosnej i przyjaznej atmosferze.

 

Zwalczysz stres, poprawisz jakość snu i procesów regeneracyjnych!
Ćwiczenia na wodnych rowerach pomagają oczyścić umysł i ciało, wodne środowisko łagodzi stres i relaksuje mięśnie, zmniejszając ich napięcie. Ciśnienie hydrostatyczne wody poprawia krążenie krwi, aktywuje układ limfatyczny i odpręża umysł. Po kilku sesjach Aquacycling, zdasz sobie sprawę, że jakość snu również się poprawiła, a Ty wstajesz bardziej wypoczęta.